2019-09-23     Bogusława, Liwiusza, Tekli     "Geniusz to nadprzyrodzona cnota pokory w dziedzinie myśli" - Simone Weil    

Międzyszkolny Komputerowy Konkurs Ortograficzny w Gołkowicach

18 maja 2018 roku  odbyła się XXVIII edycja  Międzyszkolnego  Komputerowego Konkursu Ortograficznego w Gołkowicach, który cieszy się dużą popularnością wśród szkół nie tylko z terenu gminy Stary Sącz.

W tegorocznej edycji wzięło udział  11 szkół podstawowych z  gminy Stary Sącz,  Podegrodzia, Nowego Sącza, Łącka. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W grupie młodszej: Majerska Maja, Turek Alicja, Zielińska Weronika, a w grupie starszej: Cebula Weronika, Olszak Magdalena i Owsianka Emilia.
    Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych, wykonując trudne zadania ortograficzne. Organizatorzy przygotowali dla reprezentantów szkół krzyżówki ortograficzne, rebusy, dyktanda oraz test komputerowy oparty na programie   ORTOTRIS 2. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zawodnika i drużyny.
    Poziom prezentowany przez uczestników był - jak co roku - bardzo wysoki. Różnice między poszczególnymi miejscami były niewielkie. Podczas zmagań ortograficznych wyłoniono zwycięzców indywidualnych i zespołowych. Wyróżnione osoby i drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe, książkowe i dyplomy. Nasze dziewczynki spisały się bardzo dobrze.
A oto ich wyniki:
 
Grupa  młodsza ( IV – V ) – opiekun: Anna Szwarkowska
Wyniki drużynowe:
I miejsce
Wyniki indywidualne:
II miejsce -    Weronika Zielińska
Grupa starsza ( VI – VII ) – opiekun: Aleksandra Cebula
Wyniki drużynowe:
IV miejsce
Wyniki indywidualne:
III miejsce  - Cebula Weronika
Gratulujemy wszystkim uczennicom świetnego wyniku!

 

Odwiedziło nas :
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy 33-389 Jazowsko Kadcza 89 tel: 18 444-70-15      zspkadcza@op.pl